Zlevněné středně tvrdé t3/t4 matrace 160x200 cm
Středně tvrdé matrace T3/T4 jsou vhodnou volbou pro ty, kteří se neumí rozhodnout pro vhodný typ tvrdosti matrace. Je to zlatá střední cesta pro všechny, kteří nemají rádi tvrdé lůžko, ale zároveň je pro ně měkká matrace nevhodná. Pokud se s partnerem neumíte rozhodnout, zda zvolit tvrdou nebo měkkou matraci a preferujete do své manželské postele jeden celistvý kus, doporučujeme sáhnout po středně tvrdé matraci.
Pokud má vaše manželská postel rozměr 160x200 cm, zvolte matraci také v rozměru 160x200. Pro lepší manipulaci i flexibilitu si však můžete vybrat dvě matrace o rozměru 80x200, přičemž každá z nich může mít různou tvrdost. V tomto případě si však dejte záležet na výšce samotné matrace, rozdíl mezi nimi by neměl být více než 1 cm.
Ve skupině středně tvrdých matrací u nás naleznete pěnové, pružinové, taštičkové, zdravotní, ale i ortopedické. Kombinují se v nich měkké i tvrdší vrstvy materiálů. Tvrdší materiály se nejčastěji nacházejí uprostřed matrace a tvoří její jádro. Tvrdé jádro tak matraci nejen zpevňuje, ale také zajišťuje lepší podporu páteře. Mají vysokou elasticitu – velmi dobře se přizpůsobí tvaru těla.
Středně tvrdé matrace ocení ti, kdo spí zejména na boku, ale i ti, kteří často mění polohy během spánku. Vzhledem k vyšší opoře páteře, než nabízejí měkké matrace, byste po nich měli sáhnout i v případě, že máte sedavé zaměstnání nebo nedostatek pohybu. Jsou vhodné i pro teenagery a děti do jejich dětských postelí.
Podklad, tedy rošt pod středně tvrdé matrace vybíráme podle jejich složení. Pokud jde o pěnové matrace, ty ukládáme především na lamelové rošty. Rošty totiž nejlépe zajistí optimální odvětrání. Výjimku tvoří středně tvrdé matrace s pružinovým a taštičkovým jádrem, ty doporučujeme uložit na pevný rošt případně plnou desku.
Mohlo by vás zajímat:
Jak vyčistit matraci, aby vypadala jako nová