První, čeho si všimnete, když vejdete do ložnice, je postel. To, jak postel na vás působí, odráží celkový dojem z pokoje. Proto je důležité mít postel vždy pěkně ustlanou a uspořádanou. K tomu vám dopomůže jednoduchý bytový doplněk přehoz na postel. Přehoz dodá vaší domácnosti příjemné teplo domova, zútulní ji a dodá jí moderní vzhled. Kromě estetické funkce plní přehoz především praktickou funkci. Ložní prádlo a matraci chrání před prachem, pylem, zvířecí srstí a jinými nečistotami. Jak si vybrat přehoz, který padne vaší posteli jako ulitý?

IBBIE_HORCICOVA

Důležité jsou rozměry

Při výběru konkrétního rozměru přehozu se musíte rozhodnout, zda chcete zakrýt jen vrchní část postele nebo má přikrývka převiset z okrajů postele. V případě, že chcete zakrýt jen vršek postele, stačí vám znát šířku a délku. Pokud má přehoz převiset, k šířce musíte připočítat i výšku postele. Má-li přehoz převiset jen částečně, stačí k šířce připočítat 1x výšku, má-li sahat až po zem připočtěte výšku postele 2x. Samozřejmě je třeba zvážit i polohu postele, protože pokud je u stěny, resp. přístupná jen z jedné strany, postačí vám menší šířka než když je přístupná z obou stran. Obecně platí, že na jednolůžko stačí šířka 170 cm a na manželskou postel od 220 cm.

HAYDI

 

Přehoz na postel jako designový kousek ve vaší domácnosti

Přikrývky na postel lze krásně sladit se zařízením a dekoracemi ložnice. Útulnost pokoji dodáte s plyšovými nebo kožíškovými teplými přehozy v kombinaci s koberci s vyšším vlasem, závěsy a nábytkem v dřevěném dekoru. Venkovský romantický styl podtrhnou nejen bílé komody, šatní skříně a jemné záclony, ale také přehozy s květinovým vzorem nebo embosovaným či patchworkovým vzorem ustláno na bílé posteli. Elegance docílíte kombinací masivního nábytku a přehozy se saténovým nebo sametovým povrchem. V nabídce jsou samozřejmě také dětské přehozy, které dotvoří styl dětského pokoje.

SOFIA_BIELA

 

Přehozy na postel jsou skvělým doplňkem a ochranou ložního prádla, ale oceníte je i tehdy, když se potřebujete na chvíli natáhnout. Nemusíte rozeslat postel, ani se převlékat z oblečení, které máte na sobě v obavě, že byste si zašpinili ložní prádlo. Jednoduše si lehněte na přehoz a pár minut odpočívejte. Přehozy se dají využít během chladných dnů i jako náhrada teplé deky a v létě zase jako letní tenká přikrývka.

RIA_CIERNA_03

 

Péče o přehozy je velmi jednoduchá a zvládnete ji i sami doma. Přehozy můžete prát v pračce při teplotě 30° C. Doporučujeme však nastavit pogram na ruční praní a jemné odstřeďování. Při praní nepoužívejte bělidla a chemické přípravky. Přehozy nežehlete, a nesušte v bubnové sušičce, ale volně rozvěšením.

Zakrýváte si přes den postel? Máte doma přehoz na postel, nebo používáte deku či jiné přikrývky? Neváhejte, a podívejte se na naši nabídku krásných přehozů na postele.

Sdílet

Komentáře

komentářů