Nevíte se už dočkat letní dovolené? Nezapomeňte na ni připravit i vaši domácnost, aby vás po návratu nečakalo nemilé překvapení. Stačí málo a může dojít ke škodám na majetku nebo vykradení bytu.  Jak se vyhnout těmto problémům?

Foto: © pixabay.com

Foto: © pixabay.com

Pozor na spotřebiče a vodu

Elektrické a plynové spotřebiče můžou udělat velké škody, podobně jako vytopený byt. Pokud odcházíte na delší dobu je vhodné zavřít hlavní uzávěr vody a odpojit spotřebiče. Elektrický skrat může způsobit velké škody a kapající voda z kohoutku zase dost peněz. Využívat se zvyknou i časovače. Díky nim se televize nebo světlo zapnou a vypnou v určitém čase a byt nebo dům tak působí obývaně. Může to tak odradit zloděje, kteří prostor sledují. Samozřejmě ani toto ale není záruka, že vás nevykradnou.

Foto: © pixabay.com

Foto: © pixabay.com

Oslovte sousedy nebo příbuzné

Hádám najlepším řešením je oslovit spolehlivého souseda nebo své příbuzné, aby vám čas od času přišli vybrat poštu, vyvětrat a zkontrolovat byt. Kromě toho, že to může být způsob jak odradit zloděje, může se tak odhalit i zapomenuté pootevřené okno nebo jídlo zapomenuté na sporáku. Samozřejmě by mělo jít o člověka, kterému důvěřujete a je spolehlivý, abyste si mohli nerušeně a v klidu užívat dovolenou. Obzvlášť to platí v případě pokud máte doma i zvířátko, o ktoré je potřeba postarat.

Foto: © pixabay.com

Foto: © pixabay.com

Pojištění domácnosti

Určitě nebude na škodu ani pojištění domácnosti. Dobře si ale přečtěte podmínky, za jakých sa může realizovat pojistné plnění . Počítejte s tím, že budete potřebovat dostatečné zabezpečení nehnutelnosti, které spočívá například v bezpečnostních zámcích na vchodových dveřích ale i na garáži a pod. Cennosti, které doma uchováváte je lepší odložit si do trezoru.

 

Foto: © pixabay.com

Foto: © pixabay.com

Další užitečné tipy

– venkovní osvětlení s pohybovým senzorem osvětlí pozemek a může i odradit zloděje nebo vzbudit pozornost sousedů

– vypněte automatické otvírání garáže nebo brány

– náhradní klíč nechejte u souseda nebo rodinného příslušníka pro případ potřeby

– zkontrolujte, zda máte všechny okna zavřené, rolety nebo žaluzie nenechávejte úplně zatažené, aby bylo vidět dovnitř

– nezveřeňujte termíny příchodu a odchodu na dovolenou na sociálních sítích, hlavně pokud vám dům nikdo nehlídá

– u dlouhých pobytech mimo domov je dobrý i alarm

Jak zabezpečujete dům při odchodu na dovolenou? Máte nainstalovaný alarm nebo se spoléháte na sousedy?

Sdílet

Komentáře

komentářů